معرفی موتور جستجوی ایرانی پارسی جو : تنها راه سرچ در اینترنت ملی

بعد از قطع سراسری اینترنت جهانی در سراسر کشور از تاریخ شنبه 25 آبان 98 ، دسترسی کاربران ایرانی از داخل کشور به هر سایتی که سرور آن داخل کشور نباشد قطع شد خواه این سایت ایرانی باشد خواه خارجی. به این ترتیب فقط سایت هایی مثل اندرویدزوم که سرور داخلی دارند قابل دسترسی هستند. مشکل اما جستجو کردن بین همین تعداد اندک سایت داخلی است که بدون گوگل به امری غیر ممکن تبدیل شده است. پارسی جو یکی از معدود سایت هایی است که تا حدودی این نیاز را پوشش می دهد.

موتور جستجوی ایرانیParsiJoo موتور جستجو های ایرانی یکی از یکی بدتر!

با بررسی موتور جستجو های ایرانی به عنوان جایگزینی برای گوگل به سرعت متوجه می شویم که اوضاع اسفناک تر از آن چیزی است که تصورش را بکنید. از میان تمام این سایت ها نیمی از آنها سرور داخلی ندارند و اصلا باز نمی شوند و چند تایی هم که باز می شوند کلا جواب هیچ چیز را نمی دانند.

سرچ انجین (موتور جستجو) های ایرانی اوضاع شان مثل افرادی است که مبتلا به آلزایمر شده اند، انگار که شخصی داخل این سایت ها نشسته باشد و به شما بگوید «چه چیزی سرچ کردی؟ یادم رفت دوباره بگو!». به طور مثال می توانید یک کلمه ساده (هر کلمه ای) را در موتور جستجوی جسجو سرچ کنید تا ببینید که هیچ نتیجه ای پیدا نمی شود و به این ترتیب به عمق فاجعه پی می برید.

همچنین ببینید: دانلود Google Chrome 78.0 گوگل کروم برای اندروید

پارسی جو تنها موتور جستجوی ایرانی که کار هم می کند!

در این برهوت موتورهای جستجو و از سر ناچاری، تنها سایتی که به واقع درست کار می کند و عمل جستجو را با آن می توانید انجام دهید پارسی جو نام دارد. این موتور جستجو در عین ناباوری، با سرعت نسبتا خوبی نتایج مرتبط را پیدا می کند و این شانس را به شما می دهد تا لااقل سایت های مورد علاقه خود را که قبلا به آنها سر می زدید گم نکنید.

جستجو در سایت های ایرانیسرچ در پارسی جو

همینطور دریافت کنید: دانلود Firefox Browser 68.2.1 فایرفاکس اندروید

گوگل کجایی که یادت بخیر!

وقتی روی بخش «تصاویر» پارسی جو کلیک کنید دلتان برای گوگل تنگ می شود که چرا قدرش را ندانستید. پارسی جو در نمایش تصاویر به شدت کند عمل کرده و شما را کلافه و چه بسا از سرچ خود پشیمان خواهد کرد.

جستجو در اینترانت یا در اینترنت؟ مساله این است!

دکمه ای در بالای صفحه سایت پارسی جو بعد از نمایش نتایج جستجو دیده می شود که روی آن نوشته شده «اینترانت فعال(غیرفعال)» با زدن این دکمه می توانید تعیین کنید که سایت هایی که در شبکه ملی اطلاعات و دارای سرور داخل کشور هستند(اینترانت) فقط مورد جستجو قرار بگیرند یا سایت های کل دنیا (اینترنت جهانی) سرچ شوند. خوشبختانه این دکمه به درستی کار می کند و نتایج، با فعال و غیرفعال کردن این دکمه، تغییر می کند.

نگاهی به دیگر بخش های پارسی جو

از نوار ابزار این سایت به ترتیب بخش خبر، سایت های خبری را مورد کاوش قرار می دهد، بخش تصاویر که صحبت آن شد قرار بوده عکس نشان دهد که فعلا کار نمی کند، بخش ویدیو به درستی کارش را انجام می دهد. بخش آوا ، کار نمی کند. بخش دانلود، سایت های مخصوص دانلود را پیدا می کند، بخش بازار کار نمی کند. بخش ترجمه قرار است کار مترجم گوگل (Google Translate) را انجام دهد و درست کار می کند. نقشه، مثلا گوگل مپ پارسی جو است و با کلیک روی «بیشتر» قسمت های اضافی دیگر این سایت را می توانید ببینید.

برای ورود به سایت پارسی جو کلیک کنید.

 

همچنین بخوانید: چگونه سرچ بار گوگل را از صفحه ی هوم گوشی حذف کنیم؟

The post معرفی موتور جستجوی ایرانی پارسی جو : تنها راه سرچ در اینترنت ملی appeared first on اپ طلا apptala.com.


معرفی موتور جستجوی ایرانی پارسی جو : تنها راه سرچ در اینترنت ملی

تازه های اندروید