بهترین اسپیکر گوشی های هوشمند کدام است؟ (آزمایش با چشم بسته)

گوشی های قدیمی تنها صدای بوق ساده ای از خود متصاعد می کردند. به همین شکل صدای زنگخور گوشی ها هم ساده بود که در زمان خودش بسیار جذاب به حساب می آمد. با پیشرفت تکنولوژی گوشی ها و ظهور اسمارت فون ها دیگر گوش دادن به موزیک به امری عادی برای موبایل تبدیل شد. به همین خاطر داشتن بهترین اسپیکر گوشی یک مزیت به حساب می آمد.

از میان پرچمداران اسمارت فون ها بهترین اسپیکر گوشی برای کدام است؟

برای پاسخ به این سوال که از میان گوشی های هوشمند موجود در بازار کدام یک بهترین اسپیکر گوشی را در خود دارند، آزمایش جالبی انجام شده است. 6 تا از پرچمداران موبایل های هوشمند شامل آیفون 11 پرو مکس، سامسونگ گلکسی نوت 10 پلاس، وان پلاس 7 تی پرو، ال جی G8 ایکس، گوگل پیکسل 4 ایکس ال و ایسوس روگ فون 2 ، دستگاه هایی هستند که اینجا مورد تست قرار گرفته اند.

شرح آزمایش

10 آهنگ یکسان برای 15 نفر مختلف پخش گردیده و از آنها خواسته می شود تا به هر کدام از صداهایی که می شنوند و مربوط به یکی از این گوشی هاست امتیاز دهند.

همه آهنگ ها با اسپاتیفای و با حداکثر بلندی صدای ممکن پخش می شوند و برای جلوگیری از تفاوت در بیت ریت حین پخش، همه این آهنگ ها از قبل دانلود شده اند و به شکل آفلاین پخش می شوند، در شرایطی که بالاترین کیفیت خودشان را دارند.

همچنین بخوانید: هفت روش افزایش کیفیت و میزان صدا در دستگاه های اندرویدی

فهرست آهنگ های پخش شده در آزمایش Shawn Mendes, Camila Cabello – Señorita Daddy Yankee & Snow – Con Calma Ed Sheeran & Justin Bieber – I Don’t Care Halestorm – I miss the misery The Cat Empire – Still Young Klaus Badelt – He’s a pirate (The theme from the Pirates of the Caribbean movie) Skrillex – Bangarang Sting – Englishman in New York Norah Jones – Turn Me On Selah Sue – Alone شرایط فیزیکی انجام آزمایش

مهم ترین بخش این تست جایی بود که همه شرکت کنندگان در طول گوش دادن به آهنگ ها، چشم بند به چشم داشتند و نمی تواستند ببینند کدام صدا از کدام گوشی پخش می شود تا این موضوع روی قضاوتی که می کنند تاثیری نداشته باشد و فقط بر اساس کیفیت صدایی که می شنوند، امتیاز بدهند.

نتایج بررسی Pixel
4 XL iPhone ROG
Phone 2 Note 10 OP 7T
Pro LG
G8X شرکت کننده 1 10 9 8 9 8 7 شرکت کننده 2 9 7 9 7 9 7 شرکت کننده 3 8 7 9 8 7 5 شرکت کننده 4 10 10 9 9 8 8 شرکت کننده 5 9 6 8 5 7 6 شرکت کننده 6 8 8 7 9 6 5 شرکت کننده7 8 9 6 8 6 5 شرکت کننده 8 10 9 10 8 9 7 شرکت کننده 9 10 9 9 8 9 7 شرکت کننده 10 7 6 9 8 8 8 شرکت کننده 11 9 6 6 7 7 4 شرکت کننده 12 8 8 7 4 6 5 شرکت کننده 13 8 7 6 5 6 4 شرکت کننده 14 8 7 5 5 6 5 شرکت کننده 15 9 4 3 8 6 5 میانگین امتیاز 8.7 7.5 7.4 7.2 7.2 5.9 برنده این آزمایش: گوگل پیکسل 4 XL

پیروز رقابت در پایان گوشی گوگل بوده که با شایستگی توانسته است این مقام را به دست آورد. این گوشی اسپیکرهای استریو متوازنی دارد که از شفافیت و وسعت صدایی مناسب برخوردار است.

البته مقایسه بهترین اسپیکر گوشی در این آزمایش با یک دستگاه اسپیکر بلوتوث، قیاس درستی نیست اما برای یک اسمارت فون، صدای گوگل پیکسل 4 XL ، به طرز قابل تی خوب است.

آیفون: قناعت به رتبه دوم

در جایگاه دوم، آیفون 11 پرو مکس قرار می گیرد که این گوشی هم توسط شرکت کنندگان در این تست، امتیاز بالایی به دست آورده است. تولید صدایی که توسط این گوشی انجام می شود بسیار شبیه به پیکسل گوگل است و میزان باس صدا هم در حد یک گوشی موبایل مطلوب است.

همین طور بخوانید: آموزش تنظیم خودکار صدا در اندروید : زمان بندی کم و زیاد شدن صدا (بدون روت)

رتبه های بعدی: وقتی ال جی حرفی برای گفتن ندارد!

با فاصله کمی بعد از آیفون گوشی ایسوس قرار می گیرد، که البته با وجود اسپیکرهای استریو و صدای بلندی که دارد، انتظار بیشتری از آن می رفت. گرچه بسیاری افراد معقتدند صدای این گوشی مقداری گوش خراش است!

سامسونگ گلکسی نوت 10 پلاس و وان پلاس 7T Pro مشترکا رتبه چهارم را کسب می کنند در حالی که همیشه انتظارات از گوشی پرطمطراق سامسونگ بالاست اما به رتبه ای بهتر از این نرسید و در مقابل گوشی وان پلاس هم به اندازه ای که باید، صدای شفافی نداشت.

در رتبه آخر گوشی ال جی G8X جای می گیرد که مورد پسند شنوندگان نبود اما در مقایسه با اسمارت فون های قبلی ال جی کماکان بهتر بوده و در حد خودش پیشرفت کرده است. اما در مقام مقایسه با دیگر برندها اوضاع چنان است که در نتیجه آزمایش می بینید.

چند نتیجه جالب از آزمایش

باید گفت تعریف افراد از «صدای خوب» یک گوشی متفاوت می باشد. بسیاری از شرکت کنندگان در این آزمایش به یک گوشی امتیاز بیشتری نسبت به سایر دستگاه ها داده اند اصولا به این دلیل که باس قوی تری داشته اند. اما برخی افراد به شفافیت صدا بیشتر توجه کرده اند و این امر برای شان مهم تر بوده است.

همچنین افراد از بلند بودن بیش از حد صدا در مواردی شکایت کرده اند اما نسبت به کمتر بودن صدای یکی از گوشی ها نسبت به بقیه در آزمایش اعتراضی نشان نداده اند. به طور کلی شرکت کنندگان به حجم یا بلندی صدا در نظرات خود به ندرت اشاره کرده اند.

همین موضوع باعث می شود که این برداشت را بکنیم که آنها فقط به صرف بلند بودن صدای یک گوشی به آن امتیاز نمی دهند. اما این جمله از آنها زیاد شنیده شده که صدای یک گوشی، توازن بهتری داشته است.

در نهایت باید گفت که بخش اعظمی از افراد، به راحتی می توانند تفاوت ها را در کیفیت صدایی که می شنوند، تشخیص دهند و فقط یک نفر در این تست وجود داشت که اوضاع به سختی برای وی طی شده بود و کلا همه صداها را مثل هم تلقی کرده و تفاوتی بین شان احساس نمی کرده است.

همچنین مطالعه کنید: بهترین های 2019 | 5 اسمارت فون برتر پرچمدار در سال 2019

The post بهترین اسپیکر گوشی های هوشمند کدام است؟ (آزمایش با چشم بسته) appeared first on اپ طلا apptala.com.


بهترین اسپیکر گوشی های هوشمند کدام است؟ (آزمایش با چشم بسته)

تازه های اندروید

دانلود هاتگرام ضد فیلتر هاتگرام ضد فیلتر تلگرام ضد فیلتر ضد فیلتر طلاگرام ضد فیلتر موبوگرام ضد فیلتر فیلتر تلگرام موبوگرام رایگان ضد فیلتر اندروید وی پی ان اندروید وی پی ان تلگرام vpn+تلگرام vpn+اندروید دانلود+مونو+مسنجر+mono vpn رایگان اندروید vpn اندروید فیلتر شکن اندروید ضد فیلتر اندروید فیلتر شکن فیلتر شکن رایگان برنامه فیلتر شکن تلگرام بلاک چین تلگرام آزاد

اندروید

دانلود هاتگرام ضد فیلتر هاتگرام ضد فیلتر تلگرام ضد فیلتر ضد فیلتر طلاگرام ضد فیلتر موبوگرام ضد فیلتر فیلتر تلگرام موبوگرام رایگان ضد فیلتر اندروید وی پی ان اندروید وی پی ان تلگرام vpn+تلگرام vpn+اندروید دانلود+مونو+مسنجر+mono vpn رایگان اندروید vpn اندروید فیلتر شکن اندروید ضد فیلتر اندروید فیلتر شکن فیلتر شکن رایگان برنامه فیلتر شکن تلگرام بلاک چین تلگرام آزاد